AquaBoxTR Akıllı Grup Priz Kutusu ile akvaryum sisteminize uzaktan kontrol edin, değerleri internet üzerinden izleyin

İlk Kurulum ve Wifi ağa Bağlama

 

Android Uygulama ve Ayarlar

 

Cihazınızı kurup çalıştırmak için gerekenler

 AquaBoxTR Akıllı Priz Kutusu

Wifi Internet bağlantısı bilgileri (SSID (ağ ismi) ve parolasını bilmeniz gerekir)

 Wifi internet bağlantısı yapabilen bir cep telefonu, kutuyu kurmak için.

 Android Uygulamayı kullanmak için Android 7.0 üstü bir cep telefonu / yoksa herhangi bir telefon ile Web Kontrol

Yapılacak İşlemin Genel Tanımı

Akıllı Priz Kutusu

AquaBoxTR Priz Kutunuzu elektriğe bağladıktan sonra bir seferliğine cihazınızın size ait olan Wifi ağına tanıtılarak bağlanmasını sağlayacaksınız.

Bu işlem sırasında ulaşacağınız Cihaz ID numarasını ve Parolasını bir kenara not alacaksınız. Telefonunuza Google Play üzerinden AquaBoxTR Mobil uygulamasını yükleyeceksiniz. (Veya Web Kontrol kullanacaksınız.) Mobil Uygulamanın "Ayarlar" kısmına not aldığınız Cihaz IDsi ve Parolasını girdikten sonra cihazınızı kullanmaya başlayacaksınız.

 

Adım Adım Ayarlama ve Çalıştırma

-  Priz Kutusu, Cep telefonunuz  ve Wifi Internet Modeminizin aynı ortamada olmasını sağlayınız. (Birbirine wifi ile ulaşabilir mesafede)

- AquaBoxTR Priz Kutusunu fişe takınız.

- Priz Kutusu üzerindeki "Reset" tuşuna üst üste 2 sefer basarak (2 tık) kutuyu "Ayar" modula alınız. Cihaz ayar moduna geçtğinde, kutu üzerindeki kırmızı led yanacaktır.

- Cep telefonunuzun "Wifi Ağlar" menüsüne giriniz. (Yeni bir Wifi ağa bağlanmak ister gibi)

- Telefonunuzun Wifi Ağlar listesinde "AQUABOXTR......." isimli yeni bir ağ göreceksiniz.

- Bu ağın üzerine tıklayarak (dokunarak), ayarlama ekranına bağlanınız.

(Not: Bazı eski ve uyumsuz telefonlar doğrudan ayarlama ekrarını açmayabiliyor, bu durumda telefonun gösterdiği "192.168.1.??" gibi bir ip adresine manuel bağlanmanız gerekebilir. Deneyerek bulabilirsiniz..)

Ekran Görüntüleri

ayar1

Devam (Ekran Görüntüleri)

ayar2

- Muhtemelen cihaz ismini gösteren ve kırmızı renkli  "BAĞLI DEĞİL" diyen bir ekrana ulaşacaksınız.

- Menüden "Ayarlama" yı seçiniz.

- AquaBoxTR Priz Kutusunun ulaşabildiği, civardaki wifi ağları listelenecektir. (Listede wifi ağınız yoksa, priz kutunuz modeminize yakın bir mesafede değildir.)

- Kendi wifi ağınızı seçiniz.

- Aşağıdaki kutuya wifi ağınızın parolasını giriniz. (Doğru ve tam olmasına dikkat)

- "Kaydet"e basarak ayarların tamamlanması için 15 saniye bekledikten sonra , mavi renkli "buradan" kısmına dokununuz.

- Artık bağlantıyı sağladınız ve cihaz bilgileriniz aşağıda listelendi.

- İlk iki satır Cihaz ID  ve AquaBoxTR Parolasını not alınız. (Bu rakamları mobil uygulamayı kutuya bağlamak için kullancaksınız, bir kenarda saklayın ilave telefon bağlantısında da bu bilgiler gerekli olacak.)

- Ayarlamada bir sorun varsa tekrar "Ayarlama" menüsünü kullanabilirsiniz.

- Herşey tamamsa aşağıdan "Çıkış" yapınız. (Önemli: Programı kapatmak değil, aşağıdaki "Çıkış" seçeneğini kullanmanız gerekli)

- Priz kutusu ayarları aldıysa siz çıkış yapınca üzerindeki kırmızı led kendiliğinden sönecektir. (Kırmızı led kendi kapanmışsa ayarlar tamam, kutunuz internete bağlanmıştır.)

- Priz kutunuz Internete bağlandı. Tebrikler.

 

Mobil Uygulamanın Kurulumu ve Priz Kutunuza Bağlanma

- Cep telefonuna AquaBoxTR Mobil Uygulamasını yükleyin. (Google Play'de "AquaBoxTR" olarak ararsanız bulacaksınız. Yada burada https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sedur.aquaboxtr )

- Uygulamayı yükleyip çalıştırdığınızda, herhangi bir AquaBoxTR kutusu tanımlı olmadığı için uygulama arama modunda takılı kalacaktır. (Sürekli dönen bekleme logosu!)

- Sol alt köşedeki "Ayarlar" menüsüne giriş yapın.

- Sadece üstte çıkan "Cihaz ID" ve Cihaz Parolasına kurulumda not aldığınız rakamları doğru olarak girip kaydediniz. (Priz isimlerini sonra da ayarlayabilirsiniz)

- "Kanal" seçiminiz 1 olsun. (Kutuyu wifi ağa bağlarken belirlediğiniz kanal ile aynı olmalı) "Kanal" hakkında detaylı bilgi "Sorular" bölümünde açıklanmıştır. Zorunlu sebep olmadıkça Kanal = 1'dir.

AquaBoxTR Ayar

HERŞEY TAMAM...

Artık uygulamayı her çalıştırmanızda AQUABOXTR Akıllı Priz Kutunuzu kullanabilirsiniz. Prizleri açıp/kapatabilirsiniz ve sıcaklık sensörlerinden 20 saniyede bir değerler gelmeye başlamıştır.